wtorek, 26 stycznia 2016

Jak kofeina wpływa na włosy

Mała czarna o poranku potrafi sprawić, że cała reszta dnia upłynie milej. Poranna dawka energii w postaci zastrzyku kofeiny jest nieodłączną ceremonią dla wielu z nas. Kofeina ma jednak również dodatkowe walory, które można wykorzystać w walce o wygląd... włosów! Na rynku dostępny jest dość szeroki asortyment kosmetyków z kofeiną. Są one przeznaczone dla obu płci. Udowodniono, że kofeina jest czynnikiem aktywującym wzrost włosów i stymulującym ich cebulki. 

Jest to ważna wiadomość zwłaszcza dla mężczyzn, którzy w pewnym wieku zaczynają borykać się z problemem łysienia - głównym winowajcą jest tutaj testosteron. Dzięki szamponom i odżywkom kofeinowym można zahamować ten proces. Stresujesz się tak, że wyrywasz sobie włosy w pracy? Lepiej napij się kawy. Kofeina zmniejsza niekorzystny wpływ, jaki na włosy mają hormony wytwarzane przez nasz organizm gdy jesteśmy poddawani stresującym sytuacją. Można więc ograniczyć ich wypadanie, jeśli masz problem właśnie na tle nerwowym - nie jest to częste, jedna warto o tym wiedzieć! Kofeina poprawia także wygląd włosów. 

Wpływa na ich strukturę wzmacniając je od wewnątrz. Musi być to jednak proces długotrwały. Kosmetyki kofeinowe wymagają regularnego stosowania, zaś sama kofeina zaczyna oddziaływać na włos dopiero po około 24 godzinach od aplikacji. Aby maksymalnie wykorzystać efektywność kosmetyku najlepiej jest pozostawić go na skórze głowy na co najmniej 2 do 5 minut, aby mieć pewność, że składniki czynne zostaną wchłonięte przez cebulki włosów. A Wy macie jakieś doświadczenia z tego typu kosmetykami?